Muzikinis lavinimas

Vaikai dainuoja, šoka, žaidžia muzikinius žaidimus.

Ypatinga priežiūra

Kiekvienam vaikui suteikiame ypatingą priežiūrą.

Švelnus bendravimas

Švelnus bendravimas- neatsiejama vaiko auklėjimo dalis.

APIE MUS

1973 m. kovo 15 dieną ugdytiniams duris atvėrė Kauno 48 vaikų darželis. 1993 m. lapkričio 19 d. vaikų darželiui suteiktas Kauno lopšelio-darželio „Lakštutė“ pavadinimas. Lopšelis-darželis „Lakštutė“ įsikūręs Palemono mikrorajone, jaukiame Lakštingalų slėnio kampelyje, apsuptas gražaus gamtovaizdžio.

Palemonas tai Kauno miesto dalis, šiek tiek atskirta nuo centro, tačiau gamtos grožis, vaikystės žavesys mūsų darželiui teikia palankias sąlygas numatyti vaiko gebėjimų ir saviraiškos poreikių darną, atliepiančią tėvų lūkesčius. Pagrindinės veiklos rūšys: ankstyvasis, ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas. Vaikai ugdomi pagal ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Įstaigoje veikia 8 grupės: 3 – lopšelio grupės, 4 – darželio grupės, 1 – priešmokyklinio ugdymo grupė. Darželyje dirba 19 pedagogų: 15 pedagogų įgiję aukštąjį išsilavinimą, 9 pedagogai turintys vyresniojo mokytojo kvalifikacinę kategoriją, 2 pedagogės ir logopedė – mokytojo metodininko kvalifikacinę kategoriją. Darželyje dirba meninio (muzikos, šokių) ugdymo pedagogai, logopedas, socialinis pedagogas, specialusis pedagogas, psichologas. Priešmokyklinio ugdymo grupėje yra vykdoma tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“. Ikimokyklinio ugdymo „Kūlverstukų“ grupėje taikoma socialinių emocinių įgūdžių ugdymo(si) programa „Kimochis“. Taip pat 3–6 metų vaikų grupėse taikoma „Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo“ prevencijos programa.

Vienas iš būdų užtikrinti gerus vaiko pasiekimus įvairiose ugdymosi srityse – veiklos netradicinėse aplinkose. Palaikant glaudžius bendradarbiavimo santykius su socialiniais partneriais ir išnaudojant mus supančią aplinką (Kauno marių regioninį parką, Lakštingalų slėnį), vykdomi įvairūs patyriminiai, STREAM, sveikatos saugojimo projektai, žygiai, renginiai, edukaciniai užsiėmimai.

Lopšelis-darželis „Lakštutė“ savo veiklą organizuoja remiantis LR Švietimo įstatymu, LR Konstitucija, Vaiko teisių konvencija, Vaiko gerovės politikos koncepcija ir lopšelio-darželio „Lakštutė“ nuostatais.

Lopšelio-darželio veiklos tikslas – teikti kokybišką ir atitinkantį vaiko poreikius ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, laiduoti vaiko asmenybės skleidimąsi, ugdyti aktyvų, savimi ir savo gebėjimais pasitikintį, stiprią pažinimo motyvaciją turintį vaiką, sudaryti prielaidas tolesniam sėkmingam ugdymui(si) mokykloje.